اطلاعات تماس

info@sarirserver.com 91008063

هدر

مقایسه سرورهای HPE و Dell

مقایسه سرورهای HPE و Dell

خرید سرور یکی از اقدامات اساسی برای هر شرکت و مجموعه ای است. یکی از چالش هایی که مشتریان در گام اول با آن مواجه اند انتخاب برند سرور متناسب با نیازشان است ، هرچند که پیشتر در راهنمای خرید سرور فیزیکی کمتر به مقوله ی برند اشاره نمودیم، اما در این مقاله می خواهیم توضیح جامع و مبسوطی در مورد تفاوت سرورهای HPE و Dell ارائه دهیم. وقتی صحبت از سرورها می شود، نام دو برند HPE و Dell به عنوان دو برند محبوب سازنده ی سرور به ذهن می آید. این دو برند طیف گسترده ای از محصولات را برای رفع نیازهای مشاغل مختلف ارائه می دهند. با این حال، پیش از تصمیم گیری برای انتخاب سرور بایستی برخی از تفاوت های سرورهای HPE و Dell را در نظر داشته باشیم. پیش از هر چیز باید به بازار مصرفی این دو برند توجه کنیم و تفاوت بازار مصرفی ایران و بازار جهانی را به خوبی درک نماییم.

ایران به عنوان کشوری در حال توسعه، برای تجهیز زیرساخت های دیجیتال خود نیاز به سخت افزارهای لازم دارد. سرور یکی از ابزارهایی است که به شکل گیری جامعه ی دیجیتالی کمک فراوانی نموده است. برای توسعه ی هر چه بیشتر فناوری های دیجیتال ، سرمایه گذاری بر روی  توسعه ی فناوری و زیرساخت ها امری ضروری می باشد. این سرمایه گذاری ها شامل پذیرش تجهیزات فناوری اطلاعات، از جمله سرورها در صنایع مختلف مانند بانکداری، مراقبت های بهداشتی، آموزشی و دولتی و همینطور کسب و کارهای دیجیتال است.

در سال‌های اخیر، ایران متقاضی حجم عظیمی از تجهیزات سرور از کمپانی های تولید کننده ی سرور از جمله HPE و Dell بوده است. این در حالی است که به دلیل تحریم های مختلف بین المللی، گاهی دسترسی به آخرین تجهیزات فناوری اطلاعات با محدودیت رو به رو بوده است.

با وجود این چالش‌ها، هنوز شرکت‌های زیادی در حال سرمایه‌گذاری در بازار ایران هستند و طیف وسیعی از سیستم های مربوط به فناوری اطلاعات از جمله سرورها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. انتظار می‌رود که تقاضا برای سرورها در ایران در سال‌های آینده همچنان رو به رشد باشد، زیرا شرکت‌ها همچنان به استفاده از فناوری‌های جدید برای حمایت از تجارت خود ادامه می‌دهند.

در این مقاله به معرفی دو سری از سرورهای محبوب در بازار جهانی می پردازیم و امیدواریم با مطالعه ی این مقاله به بینش خوبی در رابطه با تفاوت سرورهای HPE و Dell دست یابید.

در زیر مقایسه ای از ویژگی های کلی آنها و آنچه که هر سازنده بیشتر روی آن تمرکز کرده است، آورده شده است.

سرورهای Dell

Dell   چندین سری سرور از جمله  PowerEdge، Precision  و Vostro را به بازار عرضه کرده است. PowerEdge  محبوب ترین سری سرورهای Dell است که برای مشاغل کوچک تا بزرگ، ارائه دهندگان خدمات ابری و شرکت ها طراحی شده است. سرورهای PowerEdge در اندازه های مختلف از جمله  rack، blade و tower عرضه می شوند تا با انواع مکان های استقرار مطابقت داشته باشند.

Dell  در سری PowerEdge خود بر بهبود عملکرد سرور، بهره وری انرژی و مقیاس پذیری تمرکز دارد.

سرورهای Dell بر روی پردازنده های Intel Xeon اجرا می شوند و طیف وسیعی از حافظه، ذخیره سازی و پیکربندی های شبکه را پشتیبانی می کنند.

ویژگی های اضافی سرورهای Dell شامل iDRAC با Lifecycle Controller برای مدیریت از راه دور، راه اندازی ایمن و قابلیت اطمینان از طریق اتوماسیون است.

سرورهای Dell

سرورهای HPE

HPE  چندین سری سرور از جمله ProLiant ، Synergy  و BladeSystem را به بازار عرضه کرده است. ProLiant  محبوب ترین سری سرور HPE است و برای مشاغل کوچک تا بزرگ، ارائه دهندگان خدمات ابری و شرکت ها طراحی شده است. سرورهای ProLiant در اندازه های مختلف از جمله رک، تاور و تیغه ای عرضه می شوند تا با انواع مکان های استقرار مطابقت داشته باشند. HPE در سری ProLiant  خود روی افزایش امنیت، عملکرد و چابکی سرور تمرکز داشته است. سرورهای این سری بر روی پردازنده های  Intel Xeon و AMD  اجرا می شوند و طیف وسیعی از حافظه، ذخیره سازی و پیکربندی های شبکه را پشتیبانی می کنند.

ویژگی های اضافی سرورهای HPE عبارتند از iLO (Integrated Lights Out) برای مدیریت از راه دور، اجرای امن با Silicon Root of Trust و سیستم های بهینه سازی شده با حجم کار.

مقایسه سرورهای HPE و Dell - سرورهای HPE

Dell PowerEdge و HPE Proliant هر دو سرورهای قابل اعتمادی هستند و گفتن از این که کدام یک از دیگری بهتر است، به ترجیحات ذهنی و وفاداری به برندی خاص مرتبط است. هر دوی این برند ها محصولاتی با کیفیت بالا با ویژگی های کلی تقریبا یکسان را عرضه نموده اند اما اینکه چه سروری برای چه کاری مطلوب تر است شاید به درک بهتر مصرف کنندگان از ویژگی های استثنایی خاص یک برند سرور مرتبط باشد و وجود آن ویژگی انحصاری ، لازمه ی کسب و کار شما باشد. به طور کلی هر دو سری سرورهای  Dell PowerEdge  و HPE Proliant آپشن های قدرتمندی را ارائه نموده اند و هر دوی اینها روی خصوصیات بارزی تمرکز کرده اند که جزو ویژگی های انحصاری آنها جهت تبلیغ بوده است ، با اینحال در اینجا به مقایسه ی جامع و کاملی از این دو سری سرور محبوب می پردازیم و در پایان به این اشاره می کنیم که کدام یک از این دو سری سرور ، ارزش خرید بیشتر را دارند.

 

سری HPE ProLiant

سری ProLiant محبوب ترین لاین سرور HPE است و برای مشاغل کوچک تا بزرگ، ارائه دهندگان خدمات ابری و شرکت ها طراحی شده است. این سری از سرورهای رک، تیغه ای و تاور تشکیل شده است که هر دسته شامل مدل های مختلفی مانند سرور dl380 g10 ، سرور اچ پی g9 که برای پاسخگویی به نیازهای خاص مشتری است.

مقایسه سرورهای HPE و Dell - سرورهای HPE ProLiant

ویژگی های کلیدی سری  HPE ProLiant

امنیت

کمپانی HPE به شدت بر افزایش امنیت سرور در سری ProLiant خود با ویژگی های امنیتی Silicon Root of Trust و Gen10 تمرکز کرده است. این سری سرورها با تضمین راه‌اندازی امن و حفاظت از فریمور ، اقدامات امنیتی حیاتی را برای محافظت از داده‌ها فراهم می‌کند.

عملکرد

سرورهای HPE ProLiant شامل پردازنده‌های Intel Xeon Scalable برای عملکرد قدرتمند در طیف وسیعی از بارهای کاری هستند. این سرورها همچنین آپشن های مموری DDR4 و ذخیره سازی NVMe را ارائه می دهند که عملکرد سرور را بهبود می بخشد.

چابکی

سرورهای HPE ProLiant به گونه ای طراحی شده اند که چابک باشند و با تغییر نیازهای کسب و کار سازگار شوند.

مدیریت از راه دور

سرورهای HPE ProLiant  چراغ های یکپارچه موسوم به iLO را برای مدیریت از راه دور ارائه می دهند و انعطاف پذیری برای دسترسی و مدیریت سرور از هر کجا را فراهم می کند.

بهینه سازی حجم کار

سرورهای HPE ProLiant برای پشتیبانی از بارهای کاری مختلف طراحی شده اند و برای عملکردهای خاصی مانند مجازی سازی، هوش مصنوعی و HPC (محاسبات با کارایی بالا) بهینه شده اند. این ویژگی عملکرد بهتری را برای موارد استفاده خاص ارائه می دهد.

 

 

سری Dell PowerEdge

سری PowerEdge محبوب ترین لاین سرور Dell است و برای مشاغل کوچک تا بزرگ، ارائه دهندگان خدمات ابری و شرکت ها طراحی شده است. این سری از سرورهای رک، تیغه و برج تشکیل شده است که هر دسته شامل مدل های مختلفی برای پاسخگویی به نیازهای مشتری خاص است.

تفاوت سرورهای HPE و Dell- سرور Dell PowerEdge

ویژگی های کلیدی سری  Dell PowerEdge

عملکرد

Dell بر بهبود عملکرد سرور با پردازنده های Intel Xeon تمرکز می کند که از طیف وسیعی از بار کاری از جمله مجازی سازی، HPC و AI (هوش مصنوعی) پشتیبانی می کند. این سرورها همچنین از حافظه و ظرفیت ذخیره سازی بیشتری برای بهبود عملکرد پشتیبانی می کنند.

بهره وری انرژی

Dell با استفاده از ویژگی هایی مانند Fresh Air 2.0 روی بهبود بهره وری انرژی در سری PowerEdge خود تمرکز کرده است که به سرور اجازه می دهد تا در دماهای تا 45 درجه سانتیگراد عملکرد قابل اعتمادی داشته باشد. سرورهای PowerEdge همچنین مجهز به یک PSU (منبع تغذیه) سطح تیتانیوم برای کاهش مصرف انرژی هستند.

مقیاس پذیری

سرورهای PowerEdge به گونه ای طراحی شده اند که بسته به نیاز کسب و کار، افزایش یا کاهش یابد. این سرورها حافظه و ظرفیت ذخیره سازی بیشتری را ارائه می دهند و به کاربران اجازه می دهند به راحتی سرورها را برای مقیاس پذیری بهتر استقرار، پیکربندی و مدیریت کنند.

مدیریت از راه دور

سرورهای PowerEdge قابلیت iDRAC را همراه با Lifecycle Controller ارائه می‌کنند، این ویژگی مدیریت از راه دور و تعمیر و نگهداری خودکار، مدیریت و نظارت بر سرورها را در هر جایی تسهیل می‌کند.

 

به طور خلاصه، سرورهای Dell و HPE چندین ویژگی کلیدی را ارائه می دهند که آنها را محبوب و مناسب برای نیازهای مختلف تجاری می کند. تمرکز Dell بر بهبود عملکرد سرور و بهره وری انرژی است در حالی که تمرکز HPE بر افزایش امنیت و چابکی سرور است. هر دو سازنده همچنین مدیریت از راه دور و اندازه های مختلف سرور را برای برآوردن نیازهای مختلف استقرار ارائه می دهند.

 

تفاوت بین سرورهای HPE ProLiant و سرورهای PowerEdge Dell

وقتی صحبت از سرورها می شود، هر دو سرور HPE ProLiant و Dell PowerEdge از معروف ترین برندهای موجود در بازار هستند و هر دو طیف گسترده ای از محصولات را برای نیازهای مختلف تجاری ارائه می دهند. با این حال، برخی از تفاوت های کلیدی بین این دو برند وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب هر یک در نظر گرفته شود.

تفاوت سرورهای HPE ProLiant و Dell PowerEdge

طراحی معماری

سرورهای HPE ProLiant معمولاً با در نظر گرفتن معماری ماژولار طراحی شده اند. این بدان معناست که اجزاء را می توان بدون نیاز به هیچ ابزار تخصصی اضافه، حذف یا جایگزین کرد. این ویژگی به ویژه برای مشاغلی که به دنبال افزایش زیرساخت سرور خود هستند بسیار راحت خواهد بود و امکان ارتقاء و جایگزینی آسان قطعات را فراهم می کند. این سرورها طیف وسیعی از پردازنده ها از جمله Intel  و AMD را برای انتخاب دارند. علاوه بر این، سرورهای HPE ProLiant به دلیل ویژگی هات-پلاگین در قطعاتی مثل هارد دیسک‌ها، منابع تغذیه و فن‌ها قابل تعویض هستند که امکان کار مداوم در طول تعمیر و نگهداری یا ارتقاء را فراهم می‌کنند.

 

در صورتی که سرورهای Dell PowerEdge تمایل به طراحی سرور با فلسفه ای سنتی دارند. Dell PowerEdge دارای قطعات/سیستم های اختصاصی است که به پشتیبانی Dell نیاز دارند و در صورت بروز مشکل می تواند هم زمان بر و هم هزینه بر باشد. همانطور که گفته شد، Dell طیف گسترده‌تری از فرم فاکتورها و آپشن ها را برای انتخاب دارد . چنانچه به دنبال کانفیگ بسیار خاصی هستید و یا اینکه با محدودیت فضا رو به رو هستید این سری سرور ها احتمالا گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

 

قابلیت های مدیریتی

هر دو برند سرور Dell و HPE راه حل های نرم افزاری مدیریتی را برای سرورهای خود ارائه نموده اند. intelligent provisioning  توسعه ی این ابزارهای مدیریتی در طول زمان اتفاق افتاده است و روز به روز نیز بر امکانات این ابزارها افزوده خواهد شد. فناوری iLO در سرورهای HPE  امکان مدیریت پیشرفته از راه دور را فراهم می کند. در مقاله ی معرفی سرورهای HPE ProLiant Gen11 به تفصیل در مورد ویژگی های iLO5   صحبت کردیم. همچنین برای اطلاع از ابزار مدیریت سرورهایHPE  (iLO) می توانید به مقاله ی مربوط به آن ( iLO سرور HP چیست مراجعه نمایید.).

iLO HPE  به کاربران این امکان را می دهد تا تنظیمات برق، پیکربندی بایوس، وضعیت سلامت و برنامه نگهداری سرور خود را از راه دور کنترل کنند. همچنین قابلیت نظارت پیشرفته، از جمله دسترسی کنسول از راه دور، قابلیت های رسانه مجازی و ویژگی های امنیتی مبتنی بر سخت افزار را فراهم می کند. علاوه بر این، HPE  ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌تری مانند Secure Boot و Silicon Root of Trust  را ارائه می‌کند که Dell از چنین ویژگی بی بهره است .

 

از سوی دیگر Dell از نرم افزار OpenManage و کنترل دسترسی از راه دور یکپارچه (iDRAC) برای مدیریت سرور استفاده می کند. OpenManage  به کاربران این امکان را می‌دهد تا تنظیمات بایوس را از راه دور پیکربندی کنند، سلامت سیستم را کنترل کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل در سرور، هشدار دریافت کنند. این راه حل مدیریتی برای کاربران Dell راحت است زیرا بینش مفیدی از وضعیت سرور(های) آنها ارائه می دهد. در iDRAC به یک مجوز فیزیکی نیاز است تا از این طریق بتوان آن را در بازار ثانویه خریداری نمود. نسخه ی استاندارد  iLO نیز مشمول این ویژگی می باشد ، اما نسخه ی پیشرفته نیاز به مجوز دارد. همچنین نمی توان این سرور را از بازار ثانویه خریداری نمود. بنابراین، پس از پایان عمر سرور، با OEM قفل می شود. با  iDRAC، به‌روزرسانی‌ها بیشتر طول می‌کشد و در کل عمکرد این ابزار درمقایسه با iLO  کندتر است. در کل می توان گفت که فناوری بکار رفته در سرورهای Dell به اندازه فناوری iLO HPE پیشرفته نیست.

کارایی

هر دو سرور HPE ProLiant و Dell PowerEdge راه حل هایی را برای انواع بارهای کاری ارائه می دهند. با این حال، بسته به نوع بار کاری مورد نیاز، سرورهای HPE ممکن است عملکرد بیشتری داشته باشند.

سرورهای HPE ProLiant سقف حافظه با چگالی بالا(high-density) و آپشن‌های ذخیره ‌سازی بیشتری دارند که همین ویژگی باعث شده تا آن‌ها را به انتخاب بهتری برای بارهای کاری پرمصرف داده که به حجم زیادی از فضای حافظه نیاز دارند ( مانند مجازی‌سازی یا تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ یا محاسبات با کارایی بالا) تبدیل ‌کند. علاوه بر این، سرورهای HPE ProLiant آپشن های ذخیره‌سازی بیشتری دارند، برخی از سرورها تا 24 جایگاه درایو را ارائه می‌کنند که آنها را برای مشاغلی که به فضای ذخیره‌سازی زیادی نیاز دارند ایده‌آل می‌کند. علاوه بر این، سرورهای HPE از معماری AMD برای بهینه سازی و قابلیت اطمینان در سراسر صنایع استفاده می کنند.

در صورتی که سرورهای Dell، سخت افزارهای سطح بالایی از جمله پردازنده های اینتل و حافظه با چگالی بالا را ارائه می دهند. همانطور که گفته شد، سرورهای Dell بیشتر به دلیل تطبیق پذیری خود با فرم فاکتورهای متعدد با کانفیگ های بسیار متراکم (ultra-dense ) مناسب برای مشاغل با فضای محدود شناخته می شوند.

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری به خصوص برای کسب و کارهایی که نیاز به رشد و گسترش دارند، بایستی مورد توجه قرار بگیرد. هر دو برند Dell و HPE راه حل های مقیاس پذیر را ارائه می دهند، اما پلتفرم مدیریت OneView HPE روند مدیریت چندین سرور را ساده می کند. OneView کاربران را قادر می سازد تا با وجود چندین سرور، راه حل های ذخیره سازی و منابع شبکه را از یک رابط (interface) پیکربندی، مستقر و مدیریت کنند. علاوه بر این، HPE مجموعه‌ای از راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری ، شامل  HPE Scalable Persistent Memory  و HPE SimpliVity (راه‌حل زیرساخت همگرای پیشرو در صنعت) را ارائه می‌دهد.

Dell راه حل های مقیاس پذیری را ارائه می دهد اما ابزارهای مدیریتی آن در حد HPE پیشرفته نیستند . بنابراین، کسب‌وکارهایی که به دنبال مقیاس‌بندی زیرساخت‌های خود هستند، ممکن است مقیاس‌پذیری  HPE  را ترجیح دهند.

 

حجم کاری مناسب

سرورهای HPE ProLiant برای مشاغلی که به قدرت محاسباتی بالا، امنیت و افزونگی قابل اعتماد نیاز دارند ایده آل هستند. این سری سرورها برای بارهای کاری شامل مجازی سازی، پایگاه های داده و تجزیه و تحلیل داده ها که به کارایی بالا و زمان قابل اعتماد نیاز دارند، مناسب اند. در همین حال، سرورهای Dell PowerEdge  برای نیازهای مختلف تجاری اساسی تر بدون توجه به اندازه مناسب هستند ، از جمله ی این موارد می توان به آپشن های سرور سطح مبتدی (entry-level) مانند PowerEdge T40 و آپشن های با کارایی بالاتر اشاره نمود.

قیمت گذاری

وقتی هزینه ی سرمایه گذاری اولیه برای هر دو برند را مقایسه می کنید، HPE ProLiant در بحث قیمت گذاری انعطاف بیشتری را از خود نشان می دهد و برای مشاهده قیمت سرور اچ پی میتوانید به صفحه خرید سرور مراجعه کنید.  در صورتی که انعطاف پذیری دل در زمینه قیمت گذاری تقریباً صفر است.

حتی این موضوع در ایران که به دلیل تحریم های بین المللی امکان وجود نمایندگی رسمی این دو برند وجود ندارد، نیز محسوس است. به طوری که بدلیل انعطاف پذیری سرورهای HPE با سخت افزارهای برندهای مختلف ، سرورهای HP با قیمت کمتری به دست مصرف کنندگان می رسد و در بحث تعویض قطعات نیز این مزیت با سرورهای HPE ProLiant همراه است ؛ به این صورت که شرکت های تامین کننده ی قطعات، این اجزا را راحت تر تامین و به دست مصرف کنندگان می رسانند. توجه به این نکته برای کسب و کارهای حساسی که حتی لحظه ای خلل در کار سرور منجر به وارد آمدن خسارات بسیار می شود، بسیار مهم و حیاتی است. دلیل این که شرکت های تامین کننده ی سخت افزار سرور اقبال بیشتری به سرورهای HPE دارند نیز به همین خاطر است. چرا که راحتی تامین قطعات، آسودگی خاطر مصرف کننده و صرفه ی اقتصادی را برای آنان را به دنبال دارد .

 

خدمات و پشتیبانی

اگرچه HPE ProLiant و  Dell PowerEdge در بازار جهانی خدمات پشتیبانی بی‌نظیری را ارائه می‌دهند، اما در بازار ایران به دلیل بازار رقابتی در ارائه ی سخت افزارهای سرور HPE ، شرکت ها خود را ملزم به ارائه ی خدمات مطلوب و با کیفیت می دانند. به عنوان مثال در سریر سرور قطعات ارائه شده شامل یک سال گارانتی می باشند و پشتیبانی فنی سریر سرور در سریعترین زمان ممکن مشکلات فنی شما را حل می نماید.

مقایسه سرورهای HPE و Dell - خدمات پشتیبانی

نتیجه گیری

Dell و HPE دو سازنده برتر سرور هستند که سری های مختلف سرور را با ویژگی هایی مانند بهره وری انرژی، مقیاس پذیری، امنیت و چابکی ارائه می دهند. Dell بر افزایش عملکرد سرور و بهره وری انرژی تمرکز دارد، در حالی که HPE بر افزایش امنیت و چابکی سرور تمرکز دارد. هر دو سازنده اندازه های متفاوتی از سرورها را متناسب با انواع مکان های استقرار ارائه می دهند. به طور خلاصه، عوامل مختلفی وجود دارند که با در نظر گرفتن آن ها و مقایسه ی آن ها بین دو برند، تعیین کننده ی این خواهد بود که کدام سرور برای مورد استفاده خاص شما بهترین است. عواملی همچون تجهیزات، عملکرد و هزینه.

وقتی صحبت از هزینه برای خرید سرور میشود ، سرورهای HP ProLiant در قیمت ارائه شده، انعطاف بیشتری از خود نشان می دهند. شاید یکی از دلایلی که این برند از فروش بیشتری برخوردار است نیز همین مورد باشد . اما نباید تنها به قیمت کم اشاره کرد، چون گاهی یاد ضرب المثلی می افتیم که می گویند “ارزانی بی حکمت نیست” اما HPE ProLiant خط بطلانی بر این ضرب المثل زده و نشان داده که می توان با قیمتی کمتر ، محصولی با کیفیت را به دست مصرف کنندگان رساند.

تجهیزات Dell به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند و شرکت Dell ، سخت افزار مورد نیاز برای سرور را مونتاژ و آزمایش می نماید. شاید از دید عده ای این خود کفایی در تولید سخت افزار سرور مورد مثبتی باشد اما نقصی که در این کار وجود دارد، در مدت زمان تولید محصول و قیمت تمام شده ی آن است. به نحوی که در بازارهای جهانی بازه ی زمانی سفارش کالا تا تحویل  ممکن است تا دو هفته به طول بینجامد.در صورتی HP سرورهای خود را اکثراً بدون مونتاژ و در عرض یک تا دو روز ارسال می کند. HPE این کار را از طریق تهیه ی حجم زیادی از سخت افزارها از شرکت های همکار ، انجام می دهد. این مسئله (عرضه ی بیشتر در زمان کوتاهتر) باعث کاهش قیمت رائه شده و تحویل سریعتر به بازار می شود.HPE برای آنکه خاطر مشتریان را آسوده نماید از طریق نرم افزارهای ارائه شده، صحت سنجی اصالت سخت افزار را انجام می دهد. با این کار مشتری با خاطری آسوده از قطعات مورد تایید HPE  استفاده می کند. با این حال به خاطر داشته باشید که شاید برخی از سخت افزارهای ارائه شده اصل نباشند، بنابراین مشورت با متخصصین IT و خرید سخت افزار از شرکت های معتبر امری ضروری است. سریر سرور با گارانتی اصالت کالا ، محصولی با کیفیت را به شما ارائه می کند. پیش از خرید سخت افزارهای سرور HPE از مشاورین ما ، اطلاعات کافی را کسب نمایید.

سرور Dell EMC

امتیاز بزرگ سرورهای HPE ، طبقه بندی بهتر قطعات و سوئیچ ها و ظرفیت کارآمدتر دستگاه های آن است. این ویژگی به ویژه در مورد تجهیزات متمرکز بر بازار مشاغل کوچک تا متوسط بشتر به چشم می آید. در مقاله ی معرفی 5 سرور برای کسب و کارهای کوچک به این ویژگی ها اشاره نمودیم. سرورهای Dell با ابزارهای ذخیره سازی EMC خود برای شرکت های بزرگتر بهینه تر هستند ، در حالی که سرورهای HPE تعادل شگفت انگیزی از نکات برجسته، اجرا و هزینه  را در ظرفیت دستگاه های خود گنجانده اند.

پیش از خریداری سرور می توانید از مشاوره ی رایگان سریر سرور بهره مند شوید، به این امید که بهترین انتخاب را برای خرید سرور خود رقم بزنید.

image_pdfدانلود PDF
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام در تلگرام و واتس آپ
گفتگو را شروع کنید

سلام! از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه