اطلاعات تماس

info@sarirserver.com 91008063

هدر

تفاوت Bulk و Retail Pack و OEM؛ تفاوت این سه در چیست؟

OEM، retail pack و bulk؛ تفاوت این سه در چیست؟

وقتی نوبت به خرید سرور HP می رسد، مشتریان اغلب با اصطلاحاتی مانند کالاهای بالک (Bulk: عمده) ، Retail Pack (بسته خرده فروشی) و OEM (تولید کنندگان محصولات اصلی) Fمواجه می شوند. این اصطلاحات به گزینه‌های بسته‌بندی و کانال‌های توزیع مختلف برای سایر قطعات سرور HP اشاره دارد. درک تفاوت Bulk و Retail Pack و OEM می تواند به مشتریان کمک کند تا بر اساس نیازهای خاص خود تصمیمات آگاهانه بگیرند. در اینجا به بررسی تفاوت بین کالاهای Bulk (عمده)، Retail Pack (بسته های خرده فروشی) و OEM در قطعات جانبی سرورهای HP می پردازیم.

 

1. کالاهای Bulk

کالاهای Bulk که به عنوان Bulk packaging (بسته بندی عمده) نیز شناخته می شوند، به قطعات جانبی سروری اطلاق می شود که در مقادیر زیاد بسته بندی و به فروش می رسند. این محصولات معمولاً برای مشاغل و فروشندگانی که به تعداد زیادی سرور برای عملیات خود نیاز دارند، در نظر گرفته شده‌اند. برخی از ویژگی های اصلی کالاهای Bulk:

بسته بندی

کالاهای Bulk در بسته های ساده و معمولی بدون هیچ گونه مارک خرده فروشی یا برچسب محصول جداگانه بسته بندی می شوند. بسته بندی برای به حداکثر رساندن کارایی و به حداقل رساندن هزینه برای حمل و نقل عمده طراحی شده است.

محتویات

کالاهای Bulk شامل خود قطعات جانبی سرورها است. با این حال ممکن است شامل موارد اضافی مانند مجوزهای نرم افزار، اسناد، یا هر جزء اضافی همراه نباشند.

قیمت گذاری

قیمت کالاهای Bulk در مقایسه با گزینه های Retail Pack به دلیل کاهش بسته بندی و عدم وجود مجوزهای نرم افزاری، اغلب قیمت پایین تری دارند.

گارانتی

کالاهای Bulk معمولاً با گارانتی استاندارد سازنده عرضه می شوند. با این حال، شرایط و مدت گارانتی ممکن است متفاوت باشد، بنابراین مهم است که جزئیات گارانتی خاص را قبل از خرید بررسی کنید.

هارد Bulk

در حالی که کالاهای Bulk ممکن است فاقد بسته بندی فانتزی و اجزای همراه اضافی باشند، راه حلی مقرون به صرفه برای مشتریانی ارائه می دهند که کمیت و مقرون به صرفه بودن را بر بسته بندی های خرده فروشی و لوازم اضافی ترجیح می دهند.

 

2. کالاهای Retail Pack

Retail Pack به لوازم جانبی سرور مانند هارد سرور SAS اشاره دارد که برای مصرف کنندگان شخصی و مشاغل کوچک که در حجم کم به آن محصول نیاز دارند، بسته بندی و به بازار عرضه می شوند. این محصولات معمولاً از طریق کانال های خرده فروشی، چه به صورت آنلاین و چه آفلاین فروخته می شوند. ویژگی های کلیدی کالاهای Retail Pack عبارتند از:

بسته بندی

کالاهای Retail Pack در بسته بندی های جذاب و مارک دار عرضه می شوند که برای جلب توجه مصرف کننده طراحی شده اند. این بسته ها اغلب دارای تصاویر محصول، مشخصات و اطلاعات دقیق هستند تا به مشتریان در تصمیم گیری آگاهانه کمک کنند.

محتویات

کالاهای Retail Pack علاوه بر خود قطعه ی مربوطه شامل اسناد و مجوزهای نرم افزار می باشد. HP همچنین ممکن است اجزای اضافی را بسته‌بندی کند یا پیشنهادهای تبلیغاتی را برای افزایش ارزش پیشنهادی برای مشتریان خرده‌فروش ارائه دهد.

قیمت گذاری

کالاهای Retail Pack به دلیل بسته بندی اضافه شده و مجوزهای نرم افزاری معمولاً در مقایسه با کالاهای Bulk قیمت بالاتری دارند. Retail Pack از جهت مصرف گرایی تجربه ی جذاب تری را برای خریدار به همراه دارد. طبیعتا خرید محصول retail pack در تعداد بالا بدلیل هزینه های مربوط به بسته بندی (packing) با هزینه ی بالاتری همراه خواهد بود.

گارانتی

کالاهای Retail Pack معمولاً با ضمانت سازنده استاندارد ارائه می شوند که لوازم جانبی سرور و اجزای همراه آن را پوشش می دهد. شرایط و مدت گارانتی معمولاً مشابه کالاهای Bulk است.

رم Retail pack

Retail Pack گزینه‌ای مناسب برای مشتریان فردی یا کسب‌وکارهای کوچکی است که به قطعات و مستندات لازم در یک بسته نیاز دارند. بسته‌بندی Retail ممکن است ویژگی‌های ارزش افزوده دیگری را نیز در بر داشته باشد.

 

3. محصولات OEM

OEM مخفف Original Equipment Manufacturer است. لوازم جانبی OEM سرورهای HP توسط یک شرکت ثالث با نام تجاری خود تولید و به بازار عرضه می شوند. در اینجا به برخی از ویژگی های اصلی کالاهای OEM اشاره نموده ایم:

بسته بندی

کالاهای OEM در جعبه های ساده یا سفارشی بسته بندی می شوند که معمولاً دارای مارک و آرم شرکت ثالثی است که محصول را می فروشد. بسته بندی ممکن است شامل اطلاعات دقیق محصول باشد یا نباشد، که این بستگی به استراتژی برندسازی شرکت ثالث دارد.

محتویات

کالاهای OEM معمولاً شامل خود قطعه باشد. با این حال این محصولات ممکن است شامل مجوزهای نرم افزار، یا اسناد خاص برند HP نباشند.

قیمت گذاری

کالاهای OEM اغلب در مقایسه با بسته های Bulk و Retail Pack قیمت رقابتی دارند. قیمت ممکن است بسته به برند و خدمات اضافی ارائه شده توسط شرکت ثالث متفاوت باشد.

گارانتی

کالاهای OEM با گارانتی ارائه شده توسط شرکت ثالثی که محصول را می فروشد ارائه می شود. شرایط و مدت گارانتی ممکن است متفاوت باشد، بنابراین بررسی جزئیات ضمانت ارائه شده توسط ارائه دهنده خاص OEM مهم است.

کالاهای OEM برای مشاغلی که ترجیح می دهند سرورها را در راه حل های خود ادغام کنند یا کسانی که با شرکت های ثالث خاصی ارتباط برقرار کرده اند، انعطاف پذیری ارائه می دهند. قیمت رقابتی و گزینه های برندسازی قابل تنظیم، کالاهای OEM را به انتخابی جذاب برای مشتریان خاص تبدیل می کند.

 

هارد OEMتفاوت های کلی بین Bulk، OEM و Retail

هزینه

اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، خرید لوازم جانبی OEM می تواند راه حلی معقول باشد اما باید به این نکته توجه داشت که شرکت ارائه دهنده ی محصول ، آن را گارانتی نماید تا با خاطری آسوده آن را خریداری نمایید. خوشبختانه سریر سرور از جمله شرکت های ارائه دهنده ی قطعات جانبی سرور است که اقدام به گارانتی یکساله ی محصولات خود می نماید. برخی از تفاوت های عمده دیگر را در زیر مشاهده کنید . محصولات Bulk مزیت قیمتی نسبت به محصولات Retail دارند. کاهش اقلام موجود در بسته و بسته بندی می تواند هزینه یک قطعه سخت افزاری را نسبت به نسخه Ratail کاهش دهد. OEM برای افرادی که صرفه ی اقتصادی در اولیتشان است و تمایل به خرید محصول با قیمتی ارزان تر دارند می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

گارانتی محصول

یکی دیگر از تفاوت های اصلی (و جبران کننده) بین یک محصولBulk، Retail و OEM نحوه رسیدگی به ضمانت ها و بازگشت است.اما ضروری است این نکته را یاد آور شویم که بدلیل شرایط تحریم ، کمپانی های اصلی سازنده نظیر HP در ایران فعالیت ندارند و بنابر شرکت های وارد کننده ی سرور و قطعات جانبی آن اقدام به گارانتی محصول خود می کنند که سریر سرور نیز در این بین به تعهدات خود در قبال مشتریان خود پایبند بوده است.

بسته بندی

از این جهت بسته بندی Retail گوی رقابت را از OEM و Bulk ربوده است. در بسته بندی های Retail Pack تمامی بسته بندی ها و وسایل اضافی موجود همراه با دفترچه راهنمای چاپی و دیجیتال وجود دارند در صورتی که OEM و Bulk معمولاً در بسته بندی های Retail pack عرضه نمی شود و در این اقلام معمولاً دفترچه راهنما گنجانده نمی شود.

پشتیبانی فنی

با توجه به بازار فروش ایران هر 3 این محصولات از پشتیبانی فروش یکسانی برخوردارند . اما ذکر این نکته ضروری است که مصرف کنندگان باید برای تامین قطعات مدنظر خود به شرکت های معتبر رجوع نمایند.

تفاوت رم bulk و retail pack

نتیجه گیری

به طور خلاصه، وقتی نوبت به خرید لوازم جانبی سرورهای HP می رسد، مشتریان می توانند بین کالاهای Bulk، کالاهای Retail Pack و کالاهای OEM یکی را انتخاب کنند. کالاهای Bulk یک راه حل مقرون به صرفه برای کسانی که به تعداد زیادی از آن قطعه بدون بسته بندی فانتزی یا وسایل اضافی نیاز دارند، ارائه می دهد. بسته‌بندی‌هایRetail با بسته‌بندی مارک‌دار، اجزای همراه و مجوزهای نرم‌افزار تجربه جذابی برای مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند. کالاهای OEM برای مشاغلی که می خواهند قطعات سروررا در راه حل های خود بگنجانند، انعطاف پذیری و گزینه های قیمت رقابتی را ارائه می دهند.

درک تفاوت بین این گزینه ها به مشتریان این امکان را می دهد که مناسب ترین کانال بسته بندی و توزیع را بر اساس نیازها، بودجه و ترجیحات خاص خود انتخاب کنند. هنگام تصمیم گیری، توجه دقیق عواملی مانند مقدار، قیمت، بسته بندی، اجزای همراه، گارانتی و نام تجاری ضروری است.

image_pdfدانلود PDF
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام در تلگرام و واتس آپ
گفتگو را شروع کنید

سلام! از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه